Ako si v dnešnej dobe zachovať zdravý rozum?
Výchova
2023-04-23 13:39:20

Ako si v dnešnej dobe zachovať zdravý rozum?

Veľa sa hovorí o spomalení v dnešnej dobe. Je to aj tým, že žijeme v "instantnej" dobe. Potrebujem vedieť čo navariť a mám dve suroviny v chladničke, do minúty nám internety ponúknu možnosti.

Potrebujem nakúpiť, spojiť sa s niekým, dohodnúť dovolenku, vieme to hneď zariadiť z gauču a ani obliecť sa nemusím.

Podobne rýchle očakávania máme aj od seba či detí 🙂 Vysvetlíme pár krát, alebo si povieme, že už je dosť stará/starý a mal by to vedieť.

Spadáme do automatov a vyšších očakávaní, ktoré vedú k napätým situáciám. Aký na toto máme liek?

Spomaliť. Všetci vieme, že čas beží a nemáme na neho vplyv. Vieme však, že keď nespomalíme ani sa nenazdáme a od momentu kedy sme sa tešili, že už naše dieťa rozpráva, zrazu ide školy, príde domov s prvou priateľkou/priateľom či opicou 😋

Aby sme neboli uväznení v tých automatoch, a nežili v tom, že budeme naše deti stále len opravovať, robiť im prednášky a usmerňovať ich, ale aby sme si ten život aj užili, spomaľme.

Všímajme si čo pekné robia, čo ako dobre myslia, aké sú pozorné, zamerajme sa na ne a len ich sledujme. Žime v prítomnosti.

Dokážeme to ? Ak by ste sa potrebovali poradiť aj v téme ako byť viac prítomný a neutekať pred samým sebou, radi sa na to pozrieme prostredníctvom osobnostné koučingu.

Konzultácie

Coaching

O nás

Blog